10 dôvodov pre ranný tréning

Najdôležitejšie je, aby si sa cítil dobre z toho že cvičíš, môže to byť ráno alebo hocikedy cez deň. Teraz som vybral pár faktov o ranný tréning.

1. Štúdia zistili, že tí, ktorí ráno trénujú, oveľa plnia zvládnu každodenné rutinné úlohy.

2. Ráno odcvičíš a po pracovnej dobe celý čas už zostáva na rodinu, priateľov alebo relaxáciu a zábavu. Vo večerných hodinách zaspíš rýchlejšie a ľahšie, pretože nefičíš po cvičení.

3. Ráno máš nízku hladinu cukru v krvi, máš vyčerpané zásoby glykogénu, takže telo musí siahnuť po tukových zásob pre energiu k rannému tréningu. Pre spaľovanie tukov je veľkým nepriateľom vysoká hladina inzulínu. Tvoje telo začne produkovať inzulín po jedle a keď ráno pred raňajkami cvičíš, máš ešte nízku hladinu inzulínu a spaľovanie tuku je maximálny.

ranné cvičenie

4. Ranný tréning reguluje chuť do jedla a zrýchľuje metabolizmus na celý deň.

5. Ak si taký typ, že ráno vyskočíš z postele a hneď si zobudený, tak nebude ti veľkým strašiakom ranný tréning. Keď pomaly a ťažko vstávaš, tak aj vtedy to stojí za vyskúšanie. Ranné cvičenie ťa viac nakopne, ako veľká šálka dobrej kávy. Sviežosť potrebuje tvoj mozog, nie kofeín 😉

TIP na článok: Účinky kávy na náš organizmus

6. Ranný tréning zvyšuje úroveň endofinu. Budeš mať dobrý pocit, že už si niečo urobil pre svoje zdravie.

ranné cvičenie vo fitku

7. Cez deň alebo v popoludných hodinách často sa stáva, že prídu nečakané stretnutia alebo problémy a nevieme ísť do fitka, tak aj v takýchto prípadoch je lepšie mať ráno cvičenie za sebou.

8. Vstal si skoro a aj ostatní vo fitke, dobrá hudba ide a máš taký feeling, že nie si priemerný človek, ale si víťaz ???

9. Ráno máš plnú energiu, nevyčerpal si počas celého dňa, tým pádom tvoj výkon lepší.

10. Ranný tréning je výborná príležitosť motivovať sám seba. Hneď ráno budeš mať dobrý pocit, z toho že si dokázal skoro vsať a dobre zacvičiť, namiesto toho akoby si odkladal vstávanie.

 

Ty prečo cvičíš ráno? Alebo len teraz si dostal chuť na ranný tréning? 😛
Napíš do komentára.

Príspevky

príspevky