Chia puding recepty

Teraz som pre teba pripravil chutné recepty z chia semienok. Príprava týchto receptov je veľmi jednoduchá, zvládne to každý aj tí, ktorí sa v kuchyne nevyznajú. Chia puding je vhodný na raňajky, po cvičení alebo len ako chutný dezert.

CocoBanana chia puding

Ingrediencie:
4 PL chia semienka
100 g biely jogurt
100 ml mlieko
1 banán
2-3 PL kokosová múka

Na dno pohára nakrájame polovicu banánu. Mlieko, joghurt, chia semienka a kokosovú múku rozmiešame v miske. Potom z misky prelejeme do pohára s banánom. Na vrch nakrájame druhú polovičku banánu a odložíme ho minimálne na 8 hodín do chladničky, ešte lepšie na celú noc. Chutný chia puding je hotový, zober si lyžičku a vychutnávaj.

cocobanana chia puding

Vanilkový Lite Ultra chia puding

Ingrediencie:
4 PL chia semienka
1 odmerka Forever Lite Ultra vanilka
200 ml mlieko
2 PL kokosová múka
Mrazené ovocie na ozdobu

Mlieko, Forever Lite Ultra prášok, chia semienka a kokosovú múku rozmiešame v poháre. Vrch ozdobíme s mrazenými ovociami a pohár odložíme minimálne na 8 hodín do chladničky, ešte lepšie na celý noc. Tento chia puding odporúčam si dať po cvičení, nakoľko Forever Lite Ultra prášok obsahuje extra bielkoviny.

Chia puding s ovsenými vločkami

Ingrediencie:
4 PL chia semienka
150 ml mlieko
100 g biely jogurt
2PL ovsené vločky
Mrazené ovocie na ozdobu

Mlieko, biely jogurt a chia semienka rozmiešame v miske. Polovičku prelejeme do pohára a nasypeme na to ovsené vločky a pridáme aj mrazené ovocie. Opatrene prelejeme druhú polovičku do pohára a vrch ozdobíme s mrazeným ovocím. Skvelo pripravený pohár odložíme minimálne na 8 hodín do chladničky, ešte lepšie na celú noc. Už nám nič nechýba len vychutnávať skvelý chia puding.

chia pudingy

Čo treba vedieť o chia semienka?

Chia semienka patria medzi SUPERPOTRAVINAMI. Sú plné bielkovín, vláknín, omega-3 mastných kyselín, draslíka, magnézia a antioxidantov. Vďaka týmto vlastnostiam chia semienka poskytujú viac energie a väčšiu výdrž.

Čo treba vedieť o chia semienka?

  • stabilizujú hladinu cukru v krvi, vďaka tomu máme viac energie
  • sú zdrojom bielkovín
  • sú bohatým rastlinným zdrojom omega-3 mastných kyselín
  • obsahujú dôležité antioxidanty
  • obsahujú minerály a vitamíny
  • riedia krv a prirodzene znižujú tlak
chia semienka
Na čo si treba dávať pozor

Chia semienka znižujú krvný tlak. Ľudia s nízkym krvným tlakom, so srdcovými ťažkosťami a ktorí užívajú lieky na riedenie krvi by mali užívať v menšej dávke.

Príspevky

príspevky