Diéta bez cvičenia

Chudnutie môžeme dosiahnuť len s úpravou stravy. Keď si nezmeníš svoje staré a zlé stravovacie návyky darmo budeš športovať, kilá nepôjdu dole. Na druhej strane je veľmi dôležité aj pohyb. Keď znížiš príjem energie síce schudneš, ale časom prídeš na to, že takáto diéta bez cvičenia len zoslabí tvoje telo.

zmena stravovacich navykov

Nehovorím, že diéta bez cvičenia nie je účinná, ale nie je dlhodobá. Naše telo má adaptačnú schopnosť, ľahko si zvykne na nízky energetický príjem a potom diéta bez cvičenia prestane fungovať.

Prečo povedzme nie na diétu bez cvičenia?

dieta bez cvicenia

Približne 70% ľudí na Slovensku má nedostatok pohybu. Žiaľ dnešný životný štýl je pohodlný, všade chodíme autom a z gauču s diaľkovým ovládačom a mobilom všetko vieme vyriešiť. Táto fyzická neaktivita má veľa nepríjemných dôsledkov. Obezita je len jedným z nich.

Šport dáva štart telu na chudnutie. Diéta bez cvičenia nie je efektívna, pri športovej aktivite sa v tele vytvára enzým, ktorý pomáha použiť tuk z krvi ako zdroj energie. Tento enzým, tkanivová lipáza, sa vytvára aj u tých ktorý nešportujú len v malom množstve, tým pádom u nich tuk zostáva v krvi a nepoužije sa ako zdroj energie.

Aký šport si vybrať?

Najčastejšou chybou pri chudnutí s pohybom je, ak si nevieš vybrať tú správnu. Každá športová aktivita má svoje pravidlá a nie každá je vhodná pre všetkých. Keďže nie všetci sme rovnaký, myslím na to, že nemáme rovnaký vek, rovnakú hmotnosť, kondíciu, schopnosti, …  Môžeš behať, bicyklovať sa, korčuľovať, športovať v prírode alebo vyskúšať cvičenie vo fitnescentrách. Hlavná vec je sledovať ako reaguje tvoje telo na jednotlivé športy. Ak by si sa bál vkročiť do fitnescentra tak prečítaj si tento článok a možno hneď sa ti aj zapáči.

Prečo cvičiť pravidelne

  • posilníš si svoje telo, svalstvo
  • vyformuješ si štíhlu líniu
  • tvoje telo vytvára enzým na odbúranie tukových zásob
  • pozitívne ovplyvňuje zdravie a náladu
  • správny výber tréningu zvyšuje kondíciu
  • posilňuje srdcovo-cievny a dýchací systém
pravidelne cvicenie

Príspevky

príspevky