OBEZITA!!! Čo je to obezita?

Obezita, tučnota je nadmerné ukladanie energetických zásob v podobe tuku z rôznych príčin. Dochádza k nej, ak je príjem energie väčší ako výdaj. Príčinou je najčastejšie kombinácia väčšieho energetického príjmu, nedostatku pohybu, dedičných vplyvov, psychických vplyvov a spôsob výživy v detstve. Málokedy ide o jednotlivú konkrétnu príčinu, ako depresia alebo endokrinologické ochorenie.

pomoc obezita

Pre belošský európsku populáciu je podľa kritérií Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) definovaná indexom telesnej hmotnosti (body-mass index, BMI) vyšším ako 30. Pre ázijskú a pacifickú populácii je obezita definovaná BMI vyšším ako 25, niekedy ako 27. Hodnota BMI v rozmedzí 25 – 30 u belošskej európskej populácie je označovaná ako nadváha.

Vzorec na výpočet BMI:

vzorec na výpočet BMI

Rozdelenie hmotnosti, nadmernej hmotnosti a obezity podľa BMI:

BMI do 25 – normálna hmotnosť
BMI 25-30 – nadmerná hmotnosť
BMI 30-35 – I. stupeň obezity
BMI 35-40 – II. stupeň obezity
BMI nad 40 – III. stupeň obezity (morbídna obezita)
BMI nad 50 – super obezita
BMI nad 60 – super super obezita

tučnota = obezita

Prvým krokom k zdravému organizmu je prečistenie tráviaceho systému. Na prečistenie tráviaceho traktu detoxikácia je veľmi účinná. Zmeň si svoj životný štýl a vyhni sa obezite.

C9 detoxikácia

  • Táto zostava znižuje chuť do jedla a to na úrovni metabolizmu cukrov, začína sa upravovať metabolizmus cukrov dobrým smerom, bránia telu ukladať tuky, urýchľujú spaľovanie tukov, znižujú vstrebávanie tukov a cukrov v tenkom čreve (Garcinia).
  • Umožňuje bezpečné znižovanie telesnej hmotnosti pri zachovaní svalstva.
  • Dodáva všetky potrebné živiny pri zníženom príjme potravy.
  • Upraví hmotnosť bez jo-jo efektu.
  • Zmení stravovacie návyky (min 3-4 litre vody, pravidelné stravovanie,…)

Skúsenosti s C9 detoxikáciu

Danka: „C9 detoxikácia je neobyčajná forma detoxu, ktorý som dlho hľadala… Odporúčam absolvovať 2x ročne… ideálne obdobie je jar a jeseň… C9 prečistí organizmus, človek zhodí pár kilogramov a hlavne sa cíti oveľa zdravšie.“ Prečítam celý článok.

 

Gabo: „Nemal som skúsenosti s podobným produktom ako C9ka, takže na začiatku C9 programu som bol trosku skepticky… Po ukončení C9 programu som skonštatoval stratu váhy, -5kíl a čo sa týka centimetrov -12 celkovo. Cítim sa spokojnejší a energickejší… C9ka úlohu splnila“ Prečítam celý článok.

 

Ľubica: „Clean 9 je tak super vec, že sa to slovami ani nedá dobre popísať, to jednoducho treba zažiť… Odporúčam každému absolvovať Clean 9, je to ozaj krátky program, v pohode sa tých 9 dní dá vydržať, povedala by som že aj viac dní sa dá vydržať.“ Prečítam celý článok.

Príspevky

príspevky