Štíhla línia? Tieto chyby ťa môžu spomaľovať!

K štíhlej línii niekedy stačia aj malé zmeny, ktoré dokážu výrazne zrýchliť transformáciu postavy. O tom píše diétologička Paula Norris na svojom Instagrame, kde porovnáva dve zdanlivo rovnaké jedlá. Jediný rozdiel je medzi nimi je kalorická hodnota. Vďaka týmto jednoduchým trikom môžeš rýchlejšie dosiahnuť štíhlu líniu.

Zbadáš rozdiel?

Cestoviny s kuracím mäsom vyzerajú identicky, ale jedna porcia obsahuje menej kalorií až o 420 kcal.

Porcia naľavo:

200 g kuracie mäso,

2 lyžice oleja,

30 g slaniny,

2 poháre cestoviny,

30 g cheddar,

2 veľké porcie brokolice a hríbov.

Porcia napravo:

100 g kuracie mäso,

1 čajová lyžička kapary,

10 g nízkotučný cheddar,

1 pohár cestoviny,

1/4 papriky,

1/4 brokolice,

2 stredne veľké hríby.

Nasledujúce príklady ti ukazujú, cesta k štíhlej línii môže byť kratšia, stačí len zmeniť pomery jednotlivých zložiek v jedle. Je to jednoduché, zmenši veľkosť porcie tučnejších zložiek (syr, mäso) a pridaj dvakrát toľko ľahkej zeleniny, ktorá je plná vlákniny, čím zrýchliš trávenie a sa ľahšie zasýtiš.

Aj tieto taniere vyzerajú na prvý pohľad rovnaké, líšia sa v malých detailoch, ktoré dokážu znížiť kalórií skoro až o polovicu. Olej na smaženie vynechaj, nepoužívaj sladké chilli omáčky, ale radšj len čistú chilli omáčku. Tak ako v predošlom príklade zmenši o polovicu porciu kuracieho mäsa a zdvojnásob porciu čerstvej zeleniny, ktoré sú zdrojom vlákniny.

Štíhla línia a C9 detoxikácia!

C9 je detoxikácia, ktorá ti pomôže ťa nakopne na cestu k štíhlej línii odstrániť nahromadené toxíny z tvojho tela, aby si sa cítil ľahšie a plný energie.

Prečítaj si viac o C9 detoxikácii.

Štíhla línia a raňajky!

Maličká zmena aj pri raňajkách ti dokáže znížiť kalóriu skoro až o polovicu. Zmenši porciu ovsených vločiek a pridaj radšej ovocie napríklad bobuľovité ovocie.

Tipy od diétologičky k štíhlej línii, ktoré ti pomôžu obmedziť príjem kalórií:

– namiesto cestoviny skús zeleninové rezance

– nepripravuj jedlá na oleji, ale na vode či na pare

– nejedz celé vajce, stačia len bielky

Príspevky

príspevky