Top 3 cviky pre ploché brucho, ktoré pokojne odcvičíš aj doma!

Často si myslíme, že existujú iba dva spôsoby, ako mať ploché brucho? Hladovať, nejesť skoro nič alebo liposukcia? Ale často sa spomína, že ploché brucho, ako aj celú postavu si vyformulujeme len ak si upravíme jedálníček, a zaradíme pohyb do každodennej rutíny. Tak teraz poďme k tým cvičeniam pre ploché brucho.

cviky pre ploché brucho

Priťahovanie kolien

Tento cvik nie je vôbec náročný, a preto je vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Sadni si na zem alebo na okraj postele tak, aby si udržala rovnováhu. Nohy si pokrč vo vzduchu tak, aby poloha tvojho tela pripomínala tvar písmena V. Priťahuj kolená k hrudníku, jedno koleno pritiahni k prsiam (ľavé na pravú stranu a opačne), pričom dôležité je, aby si cítila napätie brušných svalov. Z tohto cviku rob 3 série. Pre začiatočníkov odporúčam začať 8 opakovaniami s každou nohou a postupne počet zvyšovať až na 20.

priťahovanie kolien pre ploché brucho

„Skúška nohavíc“

Ľahni si na chrbát a nohy si vystri. Brucho treba sťiahnúť, ako by si chcela obliecť si úzke nohavice. Takto zostaň 3 sekundy, na jednu sekundu sa uvoľni a opäť brucho stiahni. Tento cvik opakuj 30-krát každý deň a ploché brucho príde čoskoro.

cvik skúška nohavíc pre ploché brucho

Kľuky pre ploché brucho

Tento cvik je pre pokročilých a vyžaduje silné ramená. Je to skoro také, ako keby si robila klasické kľuky. Vo vodorovnej polohe, pritiahni k hrudi koleno, potom nasleduje druhé koleno. Nebude to tak jednoduché, ale urob 4 opakovania s každou nohou tak rýchlo, ako len vládzeš. Opakuj s každým kľukom. V jednej série urob 10-12 kľukov, na začiatok rob 2 série a časom zvyšuj počet kľukov alebo aj série. Tento cvik dôkladne a efektívne precvičí dolné a horné brušné svalstvo.

kľuky pre ploché brucho

Ako na začiatku som spomínal, úprava stravy je dôležitá pre ploché brucho a práve preto ti odporúčam program budemFIT. Najlepšie je začať s C9 detoxikáciou. Tento 9 dňový plán ti pomôže prečistiť tvoje telo a nastaviť ťa na tú správnu cestu k zdravšiemu ja. Po C9 môžeš pokračovať s FIT 15 programom, čím dosiahneš vytúženú postavu.

Príspevky

príspevky